FÓRUM mizici.com

aneb Pojďte s námi pokecat

Nejste přihlášen(a)

#1 12.11.2007 18:04:33

lubo188
Nováček
Registrovaný: 12.11.2007
Příspěvky: 2

TReningovy plan alebo rady na zaciatok

Zdravim mam 21 rokov, meriam 180cm vazim okolo 60kil , cize som dost chudy a chcel by som pribrat.  Asi pred piatimi rokmy som cvicil ale to trvalo len mesiac a potom som to nechal. Teraz to chcem vykonavat na 100%. Neviem ako zacat uz som cital nejake clanky ale tie su bohuzial pisane vo vseobecnosti, chcem sa vas spytat ci by ste nezrobily nejaky treningovy plan premna, [pre moju postavu] ako cvicit, ako jest pripadne co kupit niektori znamy mi odporucily toto http://gym.sk/mass-bomb-3500-br4kg-vedro-p-407.html , vraj to dost napomaha, ide mi o to aby som proste pribral, papam tri krat denne a to nasledovne rano o siedmej ranajky, obed o pol druhej  a vecera o siestej, tak pls poradte, diky

Offline

 

#2 13.11.2007 00:16:41

DaveM
Administrátor
Místo: Praha, Brno, Jičín
Registrovaný: 17.10.2007
Příspěvky: 686
Web

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

jak dlouho cvicis ?
Pokud uplne zacinas nebo cvicis treba 2 mesice, muze byt rozdil.
Ok predpokladam, ze zacinas... muj navrh asi tento:

takze nejdriv se dostat trochu pocitove do provedeni cviku

!!!!!!!!!!!!!! u vseho si ohlidej techniku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pokud cokoliv nebudes vedet o provedeni, zeptej se me
precti si clanky o hlubokem stabilizacnim systemu, co mame v clankach


PO
pokud mas veslovani, 5 minut lehce veslovat, jinak klidne na kolo

Bench press 4serie x 8 opakovani s lehkou vahou, regulerne lehkou, abys vedel, ze muzes zvednout jeste treba 5x!!!, hlidat bricho, nepovolene

3 serie ramena rozpazky ... fakt absoltne nejmensi vaha ,zase 8 opakovani, hlidat techniku, pozor na treningovy videa, maji to spatne

3 serie pritahy kladky v sede, hlidej si, abys ramenama nepohyboval nahoru, sed ve vzprimene poloze a tak zustan, pohyb pouze rizen pritahovanim lopatek k sobe, zadny predklaneni a zadny trhani, pekne pomalu, nezabirej rukama, misto rukou si predstav haky, co maj pirati smile

a nakonec nohy predkopavani ,zase 4 serie, pomalu rizenej pohyb, tam muzes dat klidne vahu, jakou chces, dej tak 10 opakovani

Potom lehce triceps a biceps sety 3serie po 10 opakovani,
a to stahovani kladky  hlidat lokty u tela na jednom miste, zatnute bricho
biceps dat nejlip scottovu lavici EZ tyc a netahat to ramenama...


nakonec muzes dat par serii bricha, pozor ne sedy lehy, ale na posileni hlubokyho brisniho svalstva, pokud nevis, vysvetlim


CT nebo PA

zacnes obracene ... kolo 5 minutek lehce

hacken drep s malou vahou 8 opakovani ,4 serie, hlidat bricho, nepovolovat

4 serie po 8 opakovanich jednorucky na sikme lavici ... tlak na prsa, pomalu, pekne to citit, s malou vahou, zatate bricho

ramena ... tlak jednorucek v sede, jen 3 serie, budou unavene z tlaku jednorucek, mala vaha, pekne pomalu, nezaklanet se, pater drzet spravne a nepovolovat bricho

zada zase pritahy spodni kladky jako predtim

Potom lehce triceps a biceps sety 3serie po 10 opakovani,
pokud budes mit silu, zkus kliky na bradlech, 3 serie
biceps dat jednorucky a netahat to ramenama...
__________________________________

neni tam ani drep ani mrtvej tah a podobny dost silovy veci, nejdriv si zvyknout

STRAVA
v zadnym pripade nekupuj nesmysly jako je protejn minimalne rok, dva, vyhodis penize... ani kreatin a nic, telo bude fungovat naplno i tak. pozdeji uz to tak nepujde..
takze je dobry jist treba 4x denne, nekoukej na log co mam na if, to je jen sranda.
co jist ... denne se snazit aspon 200 g masa, treba tvaroh, musli moc nepodporuju, ale pokud chutna jen do toho.
ryzi, testoviny a tak. pokud snis 3 vetsi jidla a jedno mensi ,je to ok.
NEZER, zbytecne ztloustnes a nebudes chtit drzet par let dietu, protoze nejde nahoru ani sila ani objem... budes pak trochu tlustej, jez klidne min, ale dobre
muzes si to pocitat, ale nemusis, jinak spravne mam na mizici.com tabulku, kolik gramu ceho musi clovek snist.
je to orientacni, podle me se rid telem ... az budes mit prazdnej zaludek, najez se. nezacni hned jist naplno, klidne jez ty 3 jidla a telo si rekne o vic.
Vitaminy, no rekl bych koupit B .. pangamin, vitamin C .. na nej pozor, precti si clanek zase na mizici
pokud jis hodne C a pak vynechas ,imunita jde do prdele, no a pak dle uvazeni....
napis ,cemu nerozumis a jak to jde, zaloz si tu klidne log, je tu malo lidi, je cas se ti venovat, ... zatim smile

Offline

 

#3 13.11.2007 00:19:47

DaveM
Administrátor
Místo: Praha, Brno, Jičín
Registrovaný: 17.10.2007
Příspěvky: 686
Web

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

jo jaky pauzy, dej 2-3 minuty, ted nejde ani o vykon, jako aby to odsejpalo a neco si odcvicil,
hlavne nedelej velky vahy, zkurvis si techniku, tady je mensi vaha vetsi vyhra pozdeji

TAKLE BYCH JEL MESIC MAX 3 MESICE, POTOM BYCH PRIDAL JESTE JEDEN TRENING,
KDYZTAK ROZEPISEME ZASEJC

Offline

 

#4 13.11.2007 02:06:45

DaveM
Administrátor
Místo: Praha, Brno, Jičín
Registrovaný: 17.10.2007
Příspěvky: 686
Web

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

Sir Thomas radi zaradit i misto hackenu drep s volnou tyci, na to, aby sis zvykl
jsem rozdilneho nazoru, bojim se, ze budes kurvit techniku.
Dal radi na vzprimovace vypony,
myslim, ze staci ty pritahy kladky.
Jeden z duvodu, proc nejet shyby je na 90% ,ze mas slabsi stred zad nez latissimy.

dal radi T. dat jen 3 pracovni serie, a predtim jednu rozcvicovaci, ze to bude stacit, coz ma recht

Offline

 

#5 13.11.2007 02:16:34

DaveM
Administrátor
Místo: Praha, Brno, Jičín
Registrovaný: 17.10.2007
Příspěvky: 686
Web

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

jeste jedna vec, soustred se hodne na stabilitu tela (trupu), vsechno delej v prirozeny poloze, jako kdyz stojis a necukej ssebou. bricho muzes posilovat i doma, ovsem spravne.
zkus test, sedni si na zem, ve vzprimene poloze, ruce dej dlanema na zem vedle tela a sed, jak bys sedel normalne.mas prohnutou pater ? a kam ... podle toho se pozna, esli mas hodne slabsi bricho jak vzprimovace

Offline

 

#6 13.11.2007 13:03:05

lubo188
Nováček
Registrovaný: 12.11.2007
Příspěvky: 2

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

no zabudol som hore doplnit ze cvicit budem doma do posilky to mam daleko a navise vtej posilke nic neni. Doma mam lavicu a cinku dlhu jako na tlaky ked dviham, a este mam dve jednorucky, bohuzial viac toho nemam. :-(
a je tam v tych clankoch Hluboký stabilizační systém páteře myslis to?
p.s. ano cvicim od zaciatku - uplne odzaciatku

Editoval lubo188 (13.11.2007 13:06:19)

Offline

 

#7 14.11.2007 02:08:58

DaveM
Administrátor
Místo: Praha, Brno, Jičín
Registrovaný: 17.10.2007
Příspěvky: 686
Web

Re: TReningovy plan alebo rady na zaciatok

zatim todle, pak dopisu semka dam presne, co potrebujes, vic nestiham, je pozde jak svin
článek 266 pro začátečníky

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB